KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8371523
nr 837 1523
Ellen Jolin
(1854-1939), Sverige
Akvarell, Ellen Jolin (1854-1939), Blomsterfllicka, signerad, 1886, motivets mått: 29x21
Ellen Jolin, född 1854 i Stockholm död där 1939, svensk målare, grafiker och författare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
4.200 kr
måndag 29 juli 2013
kl 18:39:06
1.600 kr
2.200 kr
1.800 kr
2.000 kr
2.600 kr
3.200 kr
3.600 kr
4.000 kr
Ellen Jolin
Läs mer om Ellen Jolin